Podlaskie Centrum Psychogeriatrii

PSYCHIATRIA

Podlaskie Centrum Psychogeriatrii

OPIEKA NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE

PORADNIA ZDROWIA PSYCHICZNEGO
Poradnia oferuje szereg świadczeń ukierunkowanych na rozpoznanie i leczenie zaburzeń psychicznych u dorosłych pacjentów (wymóg to ukończone 18 lat). W poradni udzielane są zarówno porady lekarza psychiatry, jak również porady psychologiczne. Realizujemy umowę z NFZ- świadczenia są bezpłatne. Skierowanie: Nie jest wymagane do lekarza psychiatry, jednak wymóg posiadania skierowania obowiązuje przy rejestracji na wizytę do psychologa.​

ODDZIAŁ DZIENNY PSYCHOGERIATRYCZNY
Na Oddziale Dziennym oferujemy pobyt pacjentom, którzy ukończyli 60 rok życia i są dotknięci schorzeniami psychicznymi i psychiczno-geriatrycznymi. Pobyt na Oddziale trwa 60 dni. W ramach pobytu na Oddziale pacjenci korzystają ze sprofilowanej terapii oraz kompleksowej opieki, polegających w szczególności na konsultacjach psychiatrycznych, diagnostyce psychologicznej, treningu funkcji poznawczych oraz terapii zajęciowej. Realizujemy umowę z NFZ- świadczenia są bezpłatne. Skierowanie: Jest wymagane skierowanie i należy je dostarczyć do nas w ciągu 14 dni od daty wystawienia. Skierowanie może wystawić każdy lekarz ubezpieczenia zdrowotnego.

​ZESPÓŁ LECZENIA ŚRODOWISKOWEGO
W Zespole Leczenia Środowiskowego podstawową formą kontaktu z pacjentem są wizyty domowe. Zapewniamy kompleksową opiekę specjalistów oraz leczenie ujęte w indywidualny plan terapeutyczny. Oferujemy pełen wachlarz konsultacji specjalistycznych, w tym porady lekarza psychiatry, psychologa, terapeuty oraz pielęgniarki. Realizujemy umowę z NFZ- świadczenia są bezpłatne. Skierowanie: Nie jest wymagane do lekarza psychiatry, jednak wymóg posiadania skierowania obowiązuje przy rejestracji na wizytę do psychologa.​

KLINIKA PAMIĘCI
Klinika Pamięci jest specjalistycznym ośrodkiem, w którym badamy przyczyny pogarszającej się pamięci. Naszymi pacjentami są głównie osoby po 50 roku życia, które obserwują u siebie niepokojące oznaki związane z pogorszeniem pamięci i trudności w codziennych aktywnościach, które wcześniej nie sprawiały choremu żadnego problemu. Prowadzimy bezpłatne badania pamięci dla osób po 50 roku życia.

CENTRUM PSYCHIATRYCZNE SWOBODNA
Centrum zapewnia kompleksową opiekę pacjentom z zaburzeniami psychicznymi. Nasi specjaliści podchodzą indywidualnie do każdego pacjenta, dbając przy tym o jego komfort i bezpieczeństwo. W Centrum Psychiatrycznym Swobodna oferujemy leczenie ujęte w kompleksowy plan terapeutyczny obejmujący m.in. konsultacje lekarza psychiatry, porady psychologiczne lub sesje psychoterapeutyczne.
Scroll to Top